Firma Hakkında

ASELSAN


aselsan staj

ASELSAN

Askeri Elektronik Sanayi (ASELSAN) 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetler Güçlendirme Vakfı’nın bir kurumu olarak kurulmuştur. Şirketin kuruluş amacı TSK’nın ihtiyaç duyduğu haberleşme cihazlarını üretmek amacıyla kurulmuştur. Şu an ise bir çok askeri malzemenin üretildiği yegane şirketlerden biridir. Şirketin ana merkezi Ankara-Macunköy olmak üzere Ankara-Akyurt, İstanbul ve Azerbeycan-Bakü’ de faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl onlarca mühendisi kendi bünyesinde stajyer olarak yetiştirmektedir. Hemen hemen bütün mühendislik fakültesi öğrencileri başvurabilir. Ankara-Macunköy’deki merkezinde Haziran-Eylül ayları arasında 4 veya 6 hafta olarak stajyerlerini istihdam eder.

Stajyerlerde Aranan Özellikler

·         Yapacağınız staj sürecinde 3. sınıftan 4. Sınıfa geçiyor olmak

·         Not ortalamasının 4 üzerinden en az 2 olması

·         Aselsan da daha önce staj yapmamış olmak

 

Başvuru Tarihleri

1-31 Mart tarihleri arasında kendi internet sitesi üzerinden başvuruları kabul etmektedir. 

Başvuru Süreci

İnternet üzerinden yapacağınız başvuru ile süreç başlar. Ayrıca 15 Nisan tarihine kadar sizden aşağıdaki belgeleri ASELSAN A.Ş. Eğitim Müdürlüğü'ne iletmenizi istemektedir.

·         1 adet vesikalık fotoğraf,

·         1 adet Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

·         Üniversiteden alınmış zorunlu staj belgesi,

·         Resmi not dökümlerini

Stajın resmi  kabulü ise Mayıs ayının ilk yarısı içinde size gönderilen mail ile açıklanmış olur. Firmanın en güzel özelliklerinden biri ise başvuran bütün stajyer adaylarına olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapmalarıdır.Firma Hakkında Yorumlar