Firma Hakkında

TAI-TUSAŞ


TAI STAJ

TAI-TUSAŞ(Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı)

1973 yılında Türkiye’nin savunma sanayi bakımından dışa bağımlılığı azaltmak için kurulmuştur ve 1984 yılında 25 yıllığına Amerikan ortaklığına gidilmiş. Fakat bu 25 yıl dolmadan 2005’de kurumun bütün hisseleri Türkiye’nin eline geçmiştir.TUSAŞ havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin geliştirilmesi, modernizasyonu, üretimi, sistem entegrasyonu ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumuna gelmiştir. Kurumun Ankara-Akıncılar da 274.000 metrekare kapalı olmak üzere 5.000.000 metrekare alana kurulmuştur. Eğer mühendislik fakültesinde okuyorsanız bu kurumda stajyer olabilmek CV’nizi daha şık göstermek demektir. Ayrıca staj süresince hemen hemen her türlü mühendislik faaliyetlerini görebilirsiniz.

 

BAŞVURU TARİHLERİ
Her yıl Mart ayın içerisinde stajyer başvurularını almaya başlayan şirkete Nisan ayının ortaların da ise olumlu olumsuz her başvuranın mail adresine dönüş yapmaktadır.

BAŞVURU SÜRECİ

Şirket iki koldan başvuru yapılmaktadır. Birincisi bazı büyük üniversitelerin öğrencilerine ayırdığı kontenjandan başvurabilirsiniz. İkincisi ise İnternet üzerinden her üniversite için ayrılan kontenjandan başvurulabilir. Kısacası firma bazı üniversitelerle ortak çalışma yaptığı için buradaki öğrencilere özel kontenjan ayırmıştır. Kendi web sitesi üzerinden başvuru yapılıyor. Site üzerinden gerekli kimlik ve okul bilgilerinizi girdikten sonra kendinizin hazırladığı CV örneğini de yüklemenizi istemektedir. Eğer Nisan ayının ortalarında açıklanan sonuçlarda gerekli kriterlere uygunsanız stajın ilk günü getirmeniz gereken belgeleri hazırlamaya başlayabilirisiniz.(Öğrenci belgesi,staj zorunluluğu belgesi vs.)

STAJYERLERDE ARANAN ÖZELLİKLER

·         İlgili bölümlerin 3. Veya 4. Sınıfında okuyor olmak

·         Ortalamanın 4 üzerinden en az 3 olması

 

NOT : Daha önce başka büyük bir firmada staj yapmış olmak sizi bir adım öne çıkartır.

İyi bir referans her kapıyı açabilir.Firma Hakkında Yorumlar