Firma Hakkında

Turkcell


Turkcell staj

TURKCELL Staj

Turkcell paf takımı adı altında stajyerleri bünyesine katan şirket. Yetenekli, genç ruhlu, öz güvenli, sosyal, teknolojiyi seven ve dışa dönük çalışan profiliyle ve çalışanlarına verdiği değer ile Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen şirketleri arasında yer alıyor.

Turckcell de staj yapmanın en büyük avantajı staj bittikten sonra part-time veya full-time çalışma imkanı sunmasıdır. (3. Öğrenciler için part time 4. Sınıf öğrenciler için full time). Turkcell bilişim ve telekomünikasyon sektöründe olmasına rağmen bir çok bölümden öğrenciye staj imkanı sunmaktadır.

Bunun anlamı buraya başvurmak için fen-edebiyat fakültesinde okuyanlar bile başvuru imkanı vardır.

Turkcell’ de öğrenciler yaz stajı yapabiliyorlar ve bu yaz stajı Temmuz-Ağustos, Ağustos-Eylül dönemleri olmak üzere iki bölümde oluşur.

Başvuru için aranan özellikler

• Yaratıcı, eğlenceli, sosyal ve meraklı,

• Üniversitelerin Fen-Edebiyat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilimler Fakültelerinde ve Mühendislik Fakültelerinin Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Telekomünikasyon, Matematik, Endüstri, Yazılım, Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) İşletme mühendisliği vb. bölümlerinde öğrenim gören,

• Başvurduğu sırada lisans 3.-4. Sınıf öğrencisi ya da yüksek lisans öğrencisi olan,
• İyi derecede İngilizce bilen,
• Tercihen staj ya da yarı zamanlı çalışma tecrübesine sahip,
• Tercihen burs ve değişim programlarına katılmış kişiler başvurabilir.

 

Burada tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak çalışmış olmak sizi bir değil birkaç adım öne çıkartır.Bu çalışma bölümünüzle alakalı bir iş olması gerekmemektedir.Bir cafe de komi olmak bile sizi özel kılar.

Başvuru süreci

1)      Bu sürecin ilk adımı Turkcell paf ligi ilanına başvurmaktır.(2015 yılı başvurularını sitemizden takip edebilirisiniz.)

2)      İlana başvuranlar arasında kriterlere uygun olanlar seçilir ve bu öğrencilere bilgisayar ve akıllı cep telefonlarında oynayabilecekleri oyun daveti gönderilir.

3)      Online oyunu başarıyla oynayan adaylar kendilerine gönderilen ‘web soru’  uygulamasındaki soruları cevaplandırarak video kaydı ile cevaplayacaklardır. Bu kayıt videosu iş alım uzmanları tarafından incelenecektir.

4)       Turkcell de stajyer olabilmek için en son adım ise sözlü mülakatta başarılı olmaktır.

 

Başvuru tarihi

Turkcell 2015 başvuru tarihleri daha şirket tarafından açıklanmamış olup önce yıllardan kalma tecrübemize dayanarak Şubat ayının ortalarında olması tahmin edilmektedir. Turkcell ve bir çok şirketin başvuru tarihini sitemizden takip edebilirsiniz.Firma Hakkında Yorumlar