Uluslararası Staj yapmak için 10 neden

By admin

Uluslararası Staj yapmak için 10 neden

Bu konuda iki yolu vardır; bu bir iş arıyor olmak zor bir dönemdir. ABD ve İNGİLTERE de, üniversiteden yeni mezun olan öğrencilerin yüzde 50'si işsiz veya eksik istihdam vardır. Her zamankinden daha önemli yeni bir işe başvururken, rekabet avantajı bulmak mümkün. Çok önemli geri kalanı üzerinde stand yapan özgeçmişinde beceri ve deneyimleri var. ABD'DE ve İNGİLTERE'DE üniversite öğrencilerin yüz de 2’si yurtdışında çalışmış veya okumuştur. Uluslararası Staj size büyük bir avantaj sağlamak için büyük bir yoldur.

İşte rüyasını kurduğunuz uluslararası staj yapmanın 10 yolu

1)    İşletmelerin Uluslararası - Ürünleri Bangladeş'te imal edilmiştir, Hindistan yazılım kodlanmıştır ve idari görevleri Endonezya çalışılmaktadır. Bugünlerde birçok şirket insanı bir şekilde yurtdışı veya başka bir anlaşma ile çalıştırıyor. Uluslararası iş deneyimine sahipsen bu senin yabancı iş uygulamalarını ve kültürleri bildiğini gösterir.

2)    Yabancı Dil - fransızca söylersek, “iki dil bilen bir insan iki kişiye bedel.” Her sektörde ve bu küreselleşen dünyada yabancı bir dil öğrenmek seni daha cazip bir iş adayı yapacaktır. Elbette yabancı bir dil öğrenmenin en iyi yolu öğreneceğin dili konuşan insanlarla beraber olmaktır.

3)    Ağ, Ağ, Ağ demişler, ne bildiğiniz değil, kimi tanıdığınız önemli. Staj ağınızı genişletmek için harika bir fırsat. Uluslararası staj bile daha geniş bir net döküm. Dünya çapında profesyoneller için bağlantılara sahip çok değerli bir varlık olabilir. İş bulmanıza yardımcı olabilecek seçtiğiniz alanda çalışan dünyanın dört bir yanından insanların bir adres defteri ya da mevcut işinizi en yukarı taşımak olacak.

4)    Deneyimli eller- Düşünün bir hastanedesiniz. Ameliyat olmanız gerektiğini söylüyorlar ve iki doktor seçeneğiniz var. Birincisi birkaç defa ameliyata girmiş ve çok çalışkan bir doktor. İkinci ise birkaç kez ameliyata girmiş ve çok çalışkan ayrıca bu tip ameliyatları izlemiş bir doktor. İşvereni de bu hasta gibi düşünebiliriz.Her zaman bir adım öne geçebilmek için yapılan işi görmek bile önemli olabiliyor.

5)    Büyüyünce ne olmak istiyorsun? - Genellikle en korkunç soru Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için Üniversiteden yeni mezunlar ve kariyer değişikliği yapmayı düşünürken staj yapma karar verme açısından çok önemli bir yere sahiptir. Staj sizin hangi dalda daha uygun çalışabileceğinizi öğrenmeniz açısından harika bir fırsattır.

6)    Bakalım? Sabah 7:00’de kalkan var mı? - Ah, Üniversitenin yaşam tarzı. öğlen kahvaltı, birkaç derse bir gün, arkadaşları ile kahve, Breaking Bad son sezon zorlu bir görüntüleme için bütün gece ayakta kalmak. Ne yazık ki, o günleri sonsuza dek sürmez. “Üniversite dünyasına geçişi” “gerçek dünya” için yapım arayıp sert bir uyanış olabilir. Bazen yeni nedeniyle, çok daha erken uyanın diyoruz. Staj profesyonel dünyaya bir geçiştir.

7)    Yüksek Risk, Yüksek Ödül - Uluslararası staj macera ve risk duygusu artıyorlar. İşverenler yeni işe çabuk adapte olduğunu ve beklenmedik aksiliklere durabildiğini bilmek ister.Yabancı bir ülkede yaşayan ve çalışan, özellikle ingilizce birinci dil olmadığı yerde, mücadele edebilme yeteneğinizin olduğunu kanıtlar. Zorluklara karşı mücadele etmek yaratıcılığın temel unsurudur ve işveren her zaman buna bakar.

8)    İşveren senin çok farklı insanlarla çalışabileceğini bilmek ister. Yurt dışı stajı senin farklı kültürlere ve yaşam tarzlarına adapte olabildiğini gösterir.

9)    Kişiliğiniz için iyidir. Yurt dışında staj yapmanın kişisel gelişiminizde çok büyük yararı vardır.Güvenini artırır, ufuklarını genişletir, ve sen hayatının sonuna kadar taşıyacaksın o doyum verecektir.Yurt dışında seyahat etmek sadece size ziyaret ettiğiniz yerleri ve insanlar öğretmez aynı zamanda kendinizi tanımanızda yardımcı olur.

10) Eğlenceli! - Tamam, tabii ki çok eğlenceli olmayabilir. Sonuçta bir iştir. Ama günde 24 saat, haftada 7 gün çalışma olmayacak. Ve boş zaman, seyahat, yemek, dans etmek, şarkı söylemek, yürüyüş, tırmanma, çekme turu, yüzme turu, ya da eğlenceli başka bir şey keşfetmek için zaman anlamına gelir. Ve daha da iyisi, tüm bunlar, yabancı bir ülkede olsun.