KENDİ STAJINI OLUŞTURMA

By admin

KENDİ STAJINI OLUŞTURMA

Staj, binlerce kitap ve veri tabanları aracılığıyla listelenmektedir, belki de istediğin şeyi göremiyorsundur. Bunun sizi durdurmasına izin vermeyin! Staj aramak için proaktif bir yaklaşım alarak yaygın reklamı olmayan pozisyonlar için size yol açabilir. Hatta özellikle bir kaç avantajdan vazgeçmek için istekli olup olmadığını, daha önce mevcut değilse kendi fırsatlarınızı oluşturun. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve staj programları kurmak için finansman sahip olmayabilirsiniz ama bu enerji ve tutku baktıkları zaman bir öğrenci getirebilmek ,onların projeleri için takdir edecek toplum odaklı hizmetleri ile ilgilenen öğrenciler için özellikle çekici bir seçenek bu. Genel olarak, İşverenler başvuru girişimi, coşku ve çalışmaya istekli gösterenlere kapılarını açar. Kendi staj oluşturmak için şu adımları izleyin:

1)    Araştırma
Seçtiğiniz kuruluşun ilgi ve ihtiyaçlarını belirlemek. Kuruluşun web sitesini ziyaret edin ve misyon ifadelerini ve diğer amaçlarına dikkatlice bakın.Aynı iş türü yapan kuruluşlar bulmak için çalışıyorsanız StajAraBul.com un rehberlik hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kuruluşun önemli eseri araştırmak ve bazı büyük başarılarını tanımak sizin için yararlı olabilir.

2)    Kendinizi Tanıtın

Kurum ihtiyaçlarını karşılamak için yeteneğinizi iletişim üzerine kurun.İşverenin ne istediğini çok iyi bilin. Kuruluş ve çalışmalarıyla ilgilendiğinizi ifade etmekle birlikte bir özgeçmiş göndererek, kuruluşun iletişim bölümündeki mail adresine gönderebilirsiniz.

3)    Takip

İşveren gönderilen özgeçmişi aldığını ve bu husus verilen bilgilendirme yazınızı herhangi bir şekilde işlenmiş olduğundan emin olun. Arama da işverenler isminizi hatırlıyorum demesi, ve daha doğrudan bir şekilde tutku ve ilginizi aktarmayı sağlamak için iyi bir yoldur.İletişimin bir organizasyonun tüm formları ile staj fırsatı şansını etkileyebileceğini unutmayın.

4)    Bağlantıları Kullanmak

Kişisel, okul, ve eski iş ağları aracılığıyla aldığınız bağlantıları düşünün. Öğretim üyeleri ve diğer kişiler ile hedeflerinizi tartışmak. Potansiyel bir işverenin stajyeri olabilirsiniz. Bunu asla bilemezsiniz.Bildiğiniz çalıştığınız bu insanların önerileri de sizin için büyük bir fırsat olabilir. Ayrıca şansınızı önemli derecede artırabilir.