Facebook ve Google’ın Stajyerlere Tanıdığı İmkanlar

By admin

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan facebook ve google’ ın en fazla önemli verdikleri şeylerden bir tanesi de çalışacak kalifiye eleman yetiştirmektir.  Bu iki şirket sadece bu yazılım alanında değil yetenekli stajyer kapma anlamında da büyük bir çekişme içindeler. Hatta bu konuda google daha iyi stajyerlerin ilgisini çekebilmek için bir tanıtım filmi çekti(The Internship). Filmde google da staj yapan birinin ilk haftası anlatılmaktadır.Peki bu iki büyük şirketin stajyerlerine sağladığı imkanlar nelerdir?

-Öncelikle maaş ile başlayalım. Google da staj yapan biri ayda 6 bin 432 dolar, Facebook ise stajyerine 6 bin 225 dolar veriyor.Tabi insan dudak uçuklatan stajyer maaşını duyunca içi gidiyor cool

-Her iki şirkette de ücretsiz yemek imkanı var. Dahası google stajyerlerine android cihaz ,Facebook ise laptop veya Iphone ücretsiz olarak veriyor.

-Hatta Google yaz aylarında çalışanlarına kar makinası getiriyor ve isteyen parti dansları eğitimini de ücretsiz olarak stajyerlere sunuyor.Facebook ise oyun salonları ve yazılım alanıyla ilgilenenler için hack-a-tons denilen etkinlikle stajyerlere eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

Bu kadar anlattıktan herhalde bu  şirketlerde staj yapabilmenin kolay olmadığının eminim farkındasınız.