İŞ BANKASI STAJI

By admin

İŞ BANKASI STAJI

Banka sektörünün öncü firmalarından olan İş Bankası her yıl yüzlerce öğrenciye staj imkanı sunmaktadır. Özellikle bankacılıkla ilgili bölümlerde okuyan (işletme, iktisat, maliye,bankacılık)veya kendini bankacılık sektöründe geliştirmek isteyen herkesi Genel Müdürlüğün Bölümlerinde veya şubelerinde staj programı uygulamaktadır.

Nasıl başvuracaksınız?

Sektörün öncü bankası başvuruları kendi internet sitesi üzerinden yapmaktadır.

https://ik.isbank.com.tr/IKbasvuru/login.aspx

adresinden başvurabilirsiniz. Linke tıkladığınızda T.C. numaranızı ve yeni şifrenizi alarak iş başvuru formunu doldurmanız gerekecek.Başvuru formunu doldururken şunlara dikkat ediniz.


    1- “Kişisel Bilgiler” sayfasının “Başvuru Tipi” alanındaki “Staj” değerini seçili hale getiriniz.
    2- İkamet ili, cep telefonu, e-posta adresi gibi iletişim bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olduysa güncelleyiniz.
    3- Eğer herhangi bir vakıf üniversitesinde burslu okuyorsanız “Öğrenim Bilgileri” sayfasının “Lisans bilgileri” alanından “Burs Tipi”ni seçiniz ve “Burs Oranı”nızı belirtiniz. Eğer herhangi bir vakıf üniversitesinde burs almadan okuyorsanız “Burs Tipi” alanından “Burs Yok” değerini seçiniz. Bu durumda “Burs Oranı” alanında herhangi bir seçim yapmanız gerekmemektedir.
    4- Aktif hale gelen “Staj” sayfasını doldurunuz ve sayfanın altında yer alan “Sakla ve Bir Sonraki Bölüme Geç” butonunu tıklayınız. 

Bu formu eksiksiz olarak doldurduğunuzda emin olduktan sonra staj başvuru işleminiz tamamlanmış demektir. Dikkat  İŞ Bankasının  Şubelerimiz veya Genel Müdürlük Birimlerimiz aracılığıyla staj başvurusunda bulunmak mümkün değildir. 

Özgeçmişinize ve ikamet adresinize uygun bir staj pozisyonu bulunduğu takdirde tarafınızla iletişime geçilecektir. 

Stajyerlerde aranan özellikler

  • T.C. vatandaşı olmak.
  • Üniversitelerin 4 yıllık Bankacılıkla ilgili bölümlerinde öğrenim gören 2, 3, ve 4. Sınıf öğrencileri programa başvuru yapabilirler
  • 18 yaşından büyük olmak ve en fazla 30 yaşında olmak.
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
  • Affa uğramış dahi olsa, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak.
  • Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak.
  • Sağlık durumu, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak.

Staj Başvuru Tarihleri

İŞ bankasına staj için öğrencilerden çok fazla talep olduğu için herhangi bir başvuru tarihi yoktur. Kısacası İŞ Bankasında staj her an sizi bekliyor.