Yazılımla İlgilenen Stajyer Adayları İçin Sektörün Önde Gelen Firmaları

By admin

Yazılımla İlgilenen Stajyer Adayları İçin Sektörün Önde Gelen Firmaları

Yazılım dünyasının içinde çalışmak ve pişmek isteyen genç beyinler için birkaç staj kabul eden firma ve bunlar hakkında kısa bilgileri aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgileri sitemizi takip ederek ulaşabilirisiniz.

Özgür Yazılım A.Ş.

İstanbul –Levent ve Ankara-Çankaya olmak üzere iki farklı ofisi olan şirket yazılım geliştirme , entegre etme, destek ve barındırma hizmetleri verir. Muhasebe yazılımı(Tekir) ,doküman yönetim sistemi(OPENKM), Kütüphane otomayonu (Koha ), olmak üzere birçok BT altyapı çözümlemelerine imza  atmıştır. Özgür Yazılım A.Ş.her yılın Aralık ayının ortalarında staj programı açıklıyor ve staj başvurularını kendi sitesi üzerinden yapıyor. Yapılan başvuruların sonuçları ise Haziran ayının başında belli oluyor. Yaklaşık olarak 10- 15 arası yazılıma gönül vermiş öğrencileri kendi bünyesinde çalıştırıyor. Şirket genellikle çalışanlarını stajyerlerinden seçmektedir.

Akgün Yazılım

Şirket 1986’ da Trabzonda kurulmuş olup Ankara-Etimesgut, Trabzon, Gümüşhane,Kazkistan-Astana ve Azerbeycan-Bakü’ de hizmet yerleri bulunmaktadır.Yalnız internet üzerindeki staj başvurularını Ankara’daki merkez ofisinde istihdam etmektedir.Akgün Yazılım sağlık bilgi  yönetim sistemlerinin yanı sıra Eğitim ve Destek Hizmetleri, Ağ, İletişim ve Bilgi Güvenliği Teknolojileri danışmanlığı ve Medikal IT Danışmanlık hizmetleri vermektedir. Yaklaşık olarak Mart-Nisan aylarında başvuruları kabul etmeye başlayan şirket yönetimi seçilen uygun adayları oryantasyon sürecine sokar ve yaz döneminde kendi bünyesinde öğrencilere staj yapma imkanı sunar.

Aydın Yazılım

Türkiye ve Amerika da faaliyet gösteren şirketin Ankara-ODTU tekno kent de bir yazılım ofisi ve bir de Ankara-Sincan OSB donanım üretim merkezi bulunmaktadır.Şirket askeri yazılım, donanım ve kontrol sistemleri üretmektedir. Şirketin kendine ait belli bir staj başvuru tarihi yoktur her zaman kendi internet sitesi üzerinden başvurabilirisiniz. Daha önce stajyer olarak çalışmış kişilerin memnun olarak ayrıldığı nadir firmalardan bir tanesidir. Aydın Yazılımın kısa süreliğine de olsa bir parçası olmak isteyenler sadece yaz stajı için değil sömestr tatilinde eğer 20 iş gününden fazla zamanı olanlar için çok önemli bir fırsat olabilir.

Logo

1984 kurulan firma Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım kuruluşu olarak geçmektedir. Ülkemizde merkezi Kocaeli olmak üzere Ankara, İstanbul ve İzmir de faaliyet göstermektedir.  Staj başvurularını kendi internet sitesi üzerinden yapmaktadır.

Zinek Yazılım Evi

Zinek Yazılım Evi 2009'da kurulduğundan itibaren, kendini istisnai derecede yüksek kaliteli görsel simülasyonlar, oyunlar ve iş yazılımları geliştirmeye adamıştır bir firmadır. Şirket Ankara-ODTÜ tekno kentte bulunmaktadır. Staj ve stajyerlere önem veren firma öğrencilere hem yaz dönemi hem dönem içi stajı için şans verebilmektedir. Stajyerlerden beklenen özellikler ise kısaca bilgisayar oyunlarının ve simülasyonlarının geliştirilmesinde istekli olmak, iyi derecede C/C++ bilmek ve oyun programlama, oyun motoru programlama, grafik yazılımı, 3D modelleme, grafik tasarım, görsel sanatlar, oyun tasarımı gibi oyun/simülasyon dallarında bilgi sahibi olmak. Normal staj başvurusu için herhangi bir tarihte yaz stajı için Mart, Nisan, Mayıs aylarında contact@zinekengine.com mail adresine  yapılır.E-postanın konusu "Staj Başvurusu" olarak açıkça belirtilmelidir.Kısaca kendinizi tanıttıktan sonra maksadınızı belirtiniz. (Örnek olarak "yaz stajına başvurmak istiyorum")

"Niyet Mektubu", CV ve Portfolyonuzu ekte göndermeyi unutmayınız. Daha fazla bilgiyi sitemizin firma bölümünden bu firmanın sayfasından öğrenebilirsiniz.

LST Yazılım

2005 yılından beri Ankara-ODTU Teknokent ve İstanbul-Üsküdar olmak üzere iki merkezde sürdüren şirket Elektronik, Siber Güvenlik, Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı ve İletişim Teknolojileri alanlarında hizmet vermektedir. Birçok yazılım şirketi gibi her an başvurabilirsiniz kendi internet adresi üzerinden. Daha yapmanız gereken tek şey size dönüş yapmalarını beklemek.


MilSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş

Şirket askeri yazılım ve entegrasyon sistemleri alanında iş yapan %100 yerli tek firmadır. Kuruluşu 1998 olan firmanın ikameti Ankara-ODTÜ Teknokent ve İstanbul-Pendik’tir. Eğer kendinizi savunma sanayi alanında geliştirmek istiyorsanız sizin için Türkiye’deki en ideal firmadır.MilSOFT Yazılım TAİ gibi öncü savunma sanayi firmalarına iş yapan başarılı bir firmadır. Staj başvurularını mart ayından sonra almaktadır.

Netle Yazılım

2008 yılında kurulan Netle Yazılım şirketi merkezi İzmir-Alsancak ve İstanbul-Beylikdüzü olmak üzere yurtiçinde iki yerde hizmet vermektedir. Firma e-Fatura, e-Defter, e-Bilet, e-Arşiv (EFKS), Doküman yönetimi, PRM / B2B / TZY,  Satış sonrası hizmetler alanın faaliyet göstermektedir. Stajyerleri İzmir’deki merkez ofisinde istihdam eder ve Mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinde okuyan 3. Ve 4.sınıf öğrencileri kabul etmektedir. Mart ayının sonuna kadar gelen başvuruları Nisan ayının başında açıklamaktadırlar. Seçilen adayların durumuna göre mülakata çağırılabilirsiniz. Başvuru için yapmanız gereken CV’nizi adresine ‘mailto:ik@netle.com.tr&subject=Staj-2014’ göndermektir.